Tehničko uređivanje i vođenje naklade

Kolegij: Tehničko uređenje i vođenje naklade sastoji se od predavanja i vježbi. Polaganje ispita obavlja se na način da student nekoliko dana prije ispita dobije projektni zadatak kojeg treba riješiti sukladno pravilima naučenim na predavanjima i vježbama. Ispit se polaže na način da student objasni profesoru kako i na koji način je riješio navedeni zadatak. Studenti dobijaju zadatak iz realne proizvodnje na konkretnim proizvodima.
Od studenata se očekuje poznavanje elementarnih procesa grafičke proizvodnje, a ne učenje napamet definicija i pojmova. Polaganjem ispita iz kolegija Tehničko uređenje i vođenje naklade student je spreman suočiti se s osnovnim proizvodnim problemima nakon završetka studija.